Twoja Tuba

maj - grudzień 2017

Miło nam poinformować, iż dostaliśmy dotację od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu „Twoja Tuba”, w ramach Programu Edukacja Kulturalna.

Od maja do grudnia, 15 osobowa grupa uczniów chorzowskich szkół, będzie mieć okazje zdobyć praktyczne umiejętności tworzenia filmów na portal YouTube. Chcemy, aby młodzież podzieliła się ze światem swoimi pasjami, zainteresowaniami. Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom uda nam się ich kreatywność wzmocnić i przekonać, że do wyrażania siebie ważniejszy jest pomysł i kreatywność niż drogi sprzęt. Będzie to też okazja do spotkań z logopedą, wycieczka do TVP Katowice, a także udział w warsztatach z bezpieczeństwa w sieci.  Chcemy pokazać uczestnikom, jakie zagrożenia mogą wynikać z korzystania z Internetu oraz nauczyć, jak świadomie z niego korzystać. Na zakończenie projektu specjalnie powołana komisja nagrodzi pięć najlepszych filmów.