„Hajducka Scena Zdarzeń”

HASZ

Scena, którą chcemy budować w ramach tego programu jest miejscem gdzie zarówno lokalni artyści, jak i zaproszeni goście nie grają dla anonimowej widowni, lecz tworzą z widzami społeczność. Hajducka Scena Zdarzeń to wydarzenia realizowane w celu zerwania ze szkodliwym stereotypem elitarności kultury, bo kultura musi być - naszym zdaniem - egalitarna.

Program ma na celu stworzenie marki będącej wspólnym mianownikiem imprez
i projektów realizowanych w celu zerwania ze szkodliwym stereotypem elitarności kultury (kultura dla koneserów) i „prawa Maslowa”, w myśl którego potrzeby ducha dochodzą do głosu dopiero po zaspokojeniu podstawowych potrzeb, redukując kulturę do zbędnego drobiazgu, na który niekiedy możemy sobie pozwolić. Ile razy proponując udział w imprezie kulturalnym słyszymy: „Nie mam na to czasu, ani pieniędzy, to nie dla mnie, nie mam do tego głowy”.
Celem projektów realizowanych w ramach HaSZ jest dawanie przykładów, że nawet tak powszechne dla domów kultury przedsięwzięcia jak koncerty, spektakle teatralne, biesiady, imprezy taneczne, festyny…, można tworzyć bez rutyniarstwa, znajdując nowe formy komunikacji z odbiorcami kultury, mającymi stać społecznością tych wydarzeń, a nie – jedynie ich widzami...

Jeżeli chcesz zostać wolontariuszem i wspólnie z nami odnajdywać nowe formy komunikacji z odbiorcami kultury właśnie w programie HAJDUCKA SCENA ZDARZEŃ, skontaktuj się ze mną:

Sylwester Paprocki
gg: 3693956

Wystarczy, że napiszesz: CHCĘ ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM, a ja oddzwonię i ustalimy szczegóły.

Zanim zostaniesz wolontariuszem spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań:

Czy mam jeszcze wolny czas?
Zastanów się, czy w natłoku zajęć, znajdziesz jeszcze czas na dodatkowe obowiązki. Czy swój wolny czas chcesz poświęcić dla innych. Jeśli tak, to sprecyzuj ile masz tego czasu
i w jakich dniach i godzinach w ciągu tygodnia... To z pewnością ułatwi dalszy kontakt.

Co chcę robić?
Pomyśl jaki rodzaj i forma zajęcia Cię interesuje.Czy chcesz robić to co robisz na co dzień w pracy i tym właśnie wesprzeć nasz program, czyli wykorzystywać swoje doświadczenie zawodowe czy zdobyte w szkole umiejętności? Czy wolisz zająć się zupełnie czymś innym? Odreagować, oderwać się od pracy i nauki.

Jeżeli już wiesz, nie czekaj... skontaktuj się z nami!