Jan Bógdoł

urodzony w Katowicach, aktor.
Absolwent Studia Dramatycznego przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Występował na scenach teatrów w Grudziądzu, Toruniu, Lublinie, Sosnowcu, Bielsku-Białej, Zabrzu, w Teatrze Śląskim i w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Odnosił sukcesy zarówno w repertuarze klasycznym, jak i współczesnym. Zagrał ponad 150 ról w teatrze, teatrze telewizji, filmie i w słuchowiskach radiowych. Nie obca jest mu również praca w teatrach offowych, alternatywnych i eksperymentalnych (Teatr Yota - występy we Francji, projekt Lecha Majewskiego „Tramwaj” w Niemczech, spektakle autorskie Stanisława Bieniasza „Biografia” w trzech wersjach językowych!!!).
Za osiągnięcia artystyczne uhonorowany został Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki oraz wieloma odznaczeniami państwowymi i resortowymi, m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.Członek Związku Artystów Scen Polskich od 1957 roku.

Sabina Pasoń

Sabina Pasoń (1958 r.) - rodowita Nikiszowianka; pochodzi z rodziny górniczej. W wieku szkolnym należała do dziecięcego kółka plastycznego w Domu Kultury przy kopalni „Wieczorek.” To właśnie tam zetknęła się z Grupą Janowską i klimatem kolorowych, bajkowych obrazów.
Po odejściu na rentę, kiedy dzieci się usamodzielniły, zaszczepione w dzieciństwie zamiłowanie do malarstwa powróciło. Wówczas poczuła, że musi się jakoś wyrazić... zrobić coś dla siebie. I to zmieniło całe jej życie. Robi to co kocha i czuje się szczęśliwa. To spełnienie dziecięcych marzeń...
Uprawia malarstwo olejne, akwarelę, pisze i tworzy.
Od dwóch lat doskonali swój warsztat plastyczny uczestnicząc w zajęciach rysunku i malarstwa prowadzonych przez znanego artystę - Piotra Naliwajkę.
Jest członkiem „Grupy Janowskiej”, Stowarzyszenia „Barwy Śląska” oraz „Na Pograniczu”. Bierze udział w konkursach, wystawach, plenerach w kraju i za granicą.
Laureatka wielu konkursów, m.in. Pawła Wróbla (2008, 2009), Rudzkiej Jesieni (2006, 2009), Bestfestiwalu (2010).
Jej obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, w Muzeum Śląskim oraz w Muzeum w Rudzie Śląskiej. 

Adam Lempa

malarstwo, akwarela, grafika.

Adam Lempa - "Nauczyciel WF-u, który kocha muzykę i świetnie składa meble… zapalony WOPR-owiec i organizator pływackich maratonów… Malarz." 

Andrzej Kuczok

Urodzony w Chorzowie. Studia na katowickim wydziale Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1965 roku. Uprawia malarstwo, rzeźbę, grafikę. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Laureat ogólnopolskich nagród w malarstwie, grafice, plakacie i pedagogice. Prace w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą. Odznaczony medalem im. J. Ligonia "zasłużony dla Kultury Miasta Chorzowa.

Anna Stawiarska - Farfury

urodzona w Warszawie, ale całe swoje życie związała z Pszczyną. Tu zdała maturę w gimnazjum im. Bolesława Chrobrego . Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach ukończyła na Wydziale Grafiki. Za swoją działalność otrzymała odznakę "Zasłużony Działacz Kultury , "Złotą Odznakę Pracowni Konserwacji zabytków" oraz "Srebrny Krzyż Zasługi " Oprócz malarstwa zajmuje się również ceramiką.
 
  

BATIK - Viktoria Dubowik

Urodzona w 1956 r. W 1979 r. ukończyła Lwowski Instytut Sztuk Pięknych dyplom uzyskała w Katedrze Tkactwa Artystycznego.  Od 1986 r. wykłada we Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uprawia tkaninę artystyczną. Prace prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą.  Wystawy indywidualne : w Kijowie, na Ukrainie, w Polsce (Legnica , Tarnów, Rzeszów, Kędzierzyn Koźle), w Mieming /Austria/, Beeskow w Niemczech.  Wystawy grupowe: w Polsce, Minneapolis, Detroit, Chicago w USA. W 2000 r. artystka brała udział w plenerze i wystawie we Frankfurcie nad Odrą.  Odznaczona na I Międzynarodowym Biennale Artystycznej Tkaniny  Lnianej w Krośnie. Członkini Związku Artystów Plastyków Ukrainy. Prace jej znajdują się w  Muzeach  Ukrainy i w zbiorach prywatnych Ukrainy, Polski, Austrii, Izraela, Niemiec i USA.

Christoph Wieloch

Christoph Wieloch urodził sie w Bielszowicach 11-stej dzielnicy Rudy śląskiej.
Od ponad 20-stu lat mieszka, pracuje i tworzy w Iserlohn, mieście partnerskim Chorzowa w Niemczech. Obok technicznego zawodu jakim jest elektronika, poświęca dużo czasu sztuce.
Jego pasją jest malarstwo. Maluje w oleju i akrylu, a tematami jego prac są najczęściej miasta, budowle, pejzaże i abstrakcja.

Florian Nycz -malarstwo

Urodził się 11 marca 1944 r. w Chorzowie. Studia artystyczne ukończył w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na wydziale malarstwa i grafiki w Katowicach w 1971 roku. Uprawia malarstwo, grafikę użytkową, architektury wnętrz, mozaikę. Od 1972 roku jest członkiem zwyczajnym Związku Polskich Artystów Plastyków. Projekt medalu ZASŁUŻONY DLA WOJSK ŁĄCZNOŚCI. Udział w wystawach okręgowych ZPAP i wystawach poplenerowych. II-ga nagroda za malarstwo na Sympozjum Młodych Twórców MILICZ 1974 rok. Prace w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji, Szwecji, USA i Australii.

Halina Lerman - malarstwo

... Rów z wodą, błyszcząca wilgoć spomiędzy traw. Rozległe niebo cierpliwie nieruchome, żeby cienka linia horyzontu nie zniknęła w obfitości światła, wierzchołków drzew, rozpoznawalnych kwiatów i krzewów. Maleńka cisza, co? jak wstrzymanie oddechu, żeby jej nie spłoszyć...

Irena Szortyka

Moja mama maluje od kilkunastu lat. Przez cały ten czas nie lubiłam jej obrazów. Aż do zeszłego tygodnia, kiedy to poprosiła mnie żebym pomogła jej wybrać obrazy na tą wystawę. Zaczęłyśmy wspólnie oglądać dobrze mi znane martwe natury i portrety, jednak tym razem postanowiłam być dociekliwa. 

Janina Czeczot - ceramika artystyczna

urodzona w Warszawie, ale całe swoje życie związała z Pszczyną. Tu zdała maturę w gimnazjum im. Bolesława Chrobrego . Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach ukończyła na Wydziale Grafiki. Za swoją działalność otrzymała odznakę "Zasłużony Działacz Kultury , "Złotą Odznakę Pracowni Konserwacji zabytków" oraz "Srebrny Krzyż Zasługi " Oprócz malarstwa zajmuje się również ceramiką.

Joanna Anders-Malinowskia - malarstwo

urodzona w 1969 roku w Chorzowie. Ukończyła Cieszyńską filie Uniwersytetu Śląskiego. Studiowała Wychowanie Plastyczne na kierunku Pedagogiczno - Artystycznym. Zajmuje się głównie malarstwem olejnym. Dotychczas brała udział w dwóch wystawach zbiorowych. Jej pierwsza wystawa indywidualna odbyła się 1999r. w "Galerii przy Kominku" w Chorzowie.    

Karin Kroll

Urodzona w 1964 roku w niemieckim Iserlohn, mieście południowej Westfalii.
Od 2004 roku pracuje jako Freelancer w dziedzinie sztuki oraz maluje obrazy na zlecenie. W latach 2009 - 2013 studiowała na wydziale Akademii Sztuk Pięknych i Ilustracji Ruhrakademie w Schwerte w Niemczech. Lata 2009 - 2014 upłynęły jej na wspólnych seminariach i pracach z takimi twórcami jak: Ralph Schuster, Matthias Schamp, Anne Kamiński, Andreas, Fischer i Iris Hoppe.
Jest członkiem Stowarzyszenia Sztuki w Iserlohn od 2013 roku, natomiast od 2014 rownież wykładowcą w Art Factory, Iserlohn i Southern Cytadela OGG gdzie tematem przewodnim są obrazy eksploracyjne.

Marian Knobloch - malarstwo

Urodzła się 15 sierpnia 1946 roku w Chorzowie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1965-1971. Dyplom uzyskał na wydziale grafiki w pracowni prof. Mieczysława Wejmana. Od 1973 roku członek zwyczajny Związku Polskich Artystów Plastyków. Odznaczenia : Medal im. J.Ligonia - Zasłużony dla Kultury Miasta Chorzowa; Medal na wystawie "L'Academie des Artistes de L'Europe Centrale" w Paryżu".
 
   

Marian Rosik - malarstwo

Marian Rosik urodzony w Chorzowie ukończył studia na wydziale weterynarii Akademi Rolniczej we Wrocławiu w 1972r. amatorsko zajmuje się malarstwem od 1968r.; udziela sie w sekcjach plastycznych Domu Kultury Huty Kościuszko i starochorzowskiej fundacji Kultury, gdzie bierze udział w wystawach zbiorowych. Uczestniczy w "Warsztatach Młodzieży Niepełnosprawnej w Reptach Śląskich.   

Partnerzy

 

Evergroup_logo